Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Redovni seminar za imame MIZ Sarajevo: Gost predavač dr. Ferid Dautović

U srijedu, 15. oktobra 2025. godine, u Studentskom centru Islamske zajednice održan je redovni seminar za imame Medžlisa Islamske zajednice Sarajevo

Na početku seminara, glavni imam dr. Abdulgafar ef. Velić, se prisjetio profesora emeritusa Jusufa Ramića koji je dan ranije preselio na ahiret. Glavni imam je uputio poziv imamima da dođu na dženazu osobi koja je skoro svim imamima bila profesor na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu. 

Gost na seminaru bio je dr. Ferid Dautović, direktor Studentskog centra IZ i dugogodišnji glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Sarajevo. Dr. Dautović je iskazao zahvalnost glavnom imamu dr. Veliću za pruženu priliku za druženje sa sarajevskim imamima. Posebno je istakao značaj Medžlisa Islamske zajednice Sarajevo kao jedne od najvažnijih institucija unutar Islamske zajednice u BiH. Uloga sarajevskih imama je od nemjerljivog značaja za Sarajevo i za cijelu Islamsku zajednicu. 

Direktor Dautović je uputio važne poruke kolegama iz oblasti tefsira, sa posebnim osvrtom na kur’ansku suru El-Kehf. U toj suri se otkrivaju dvije vrste znanja, stečeno i od Boga darovano znanje. Svaki tragaoc za znanjem mora biti strpljiv i uporan. Sjetimo se da je i Musa, a.s., molio Boga za strpljenje na putu traženja znanja. Dr. Dautović je iskazao zadovoljstvo da danas među sarajevskim imamima vidi mnogo mladih imama. Savjetovao ih je da i u budućnosti nastave učiti i tragati za znanjem. 

Glavni imam je na kraju dr. Feridu Dautoviću uručio zahvalnicu za veliki doprinos manifestaciji “Dani o Allahovom poslaniku – Selam, ya Resulallah”. 

U radnom dijelu seminara, kolegama su se obratili Enver ef. Hošić, imam u džematu Sokolović Kolonija i predsjednik Okružnog odbora Udruženja Ilmijje Sarajevo i Salko ef. Balkić, imam u džematu Butmir.

Facebook
Twitter