U Sultan Fatihovoj Carevoj džamiji u Sarajevu sinoć je održan svečani program povodom mubarek noći Lejletu Bedr, u organizaciji Medžlisa Islamske zajednice Sarajevo. Program je okupio veliki broj vjernika koji su zajednički obilježili ovu značajnu noć ramazana.
Prisutnima se prije teravih-namaza obratio glavni imam Medžlisa IZ Sarajevo, dr. Abdulgafar Velić, koji je održao predavanje o važnosti druge trećine ramazana, koja je posvećena oprostu od grijeha, te o značaju Bitke na Bedru kao prekretnice u historiji islama. U svojoj poruci naglasio je važnost zajedništva, dostojanstva i očuvanja mira u džematima i društvu.

Nakon teravih-namaza, vjernici su prisustvovali zikiru i dovi za domovinu, u atmosferi ispunjenoj duhovnim mirom i jedinstvom. Učesnici su kroz zajednički ibadet izrazili svoju posvećenost vjeri i ljubavi prema domovini, prisjećajući se vrijednosti koje su oblikovale muslimansku zajednicu kroz historiju.

Ovaj program je još jednom potvrdio poseban duh ramazana u Sarajevu, gdje džamije postaju središta okupljanja, zajedničkog ibadeta i duhovne obnove.