Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Džemat Kobilja Glava: Gost tribine Avdo Huseinović

U prepunoj svečanoj sali Adil-begove džamije sinoć je održana tribina na kojij je gost bio Avdo Huseinović, novinar, publicista i autor brojnih dokumentarnih filmova koji se bave kulturom sjećanja, istinom o agresiji i stradanjima u Bosni i Hercegovini.

Tokom izlaganja, Huseinović je govorio o važnosti kontinuiranog istraživanja, dokumentiranja i prenošenja istine o prošlosti, naglašavajući da kultura sjećanja nije samo obaveza prema onima koji su dali svoje živote, već i temelj očuvanja identiteta i moralne svijesti jednog naroda.

Program su organizirali članovi Mreže mladih džemata Kobilja Glava, koji su i ovom prilikom pokazali visok nivo angažmana i odgovornosti u očuvanju kulture pamćenja i njegovanju društveno korisnog djelovanja. Posebno je istaknuto da upravo mladi imaju presudnu ulogu u prenošenju vrijednosti istine, solidarnosti i zajedništva na buduće generacije.

Zahvalnost je upućena Avdi Huseinoviću i Aliji Gluhoviću Brkaniću na izdvojenom vremenu i inspirativnim kazivanjima, te svim prisutnima koji su svojim dolaskom podržali realizaciju aktivosti. 

Facebook
Twitter